اجرای طرح ملی ۱۴۵۵ با محوریت حفظ ۷۰ آیه قرآن مجید

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از شبکه رادیویی قرآن، در این طرح که امسال پانزدهمین سال اجرای آن است، به مدت ۷۰ روز در فصل تابستان، مفاهیم ۷۰ آیه موضوع محور از قرآن کریم طی ۱۰ هفته برای مخاطبان تبیین شده و روش های حفظ آن به وسیله کارشناسان رادیو قرآن ارائه می شود.

به لحاظ موضوعی هفته اول؛ موضوع بشارت و آینده روشن، هفته دوم؛ امید به مغفرت و گشایش مادی و معنوی، هفته سوم؛ مهربانی، برّ و احسان، هفته چهارم؛ شکر، هفته پنجم؛ ولایت و ولایت‌پذیری، هفته ششم؛ خانواده، هفته هفتم؛ زیست مجازی، زیست حقیقی، هفته هشتم؛ تواصی به حق، هفته نهم؛ حق الناس و هفته دهم؛ عقل، فکر و علم پیش‌بینی شده است.

در طرح ملی ۱۴۵۵ که امسال با محوریت قرآن، امید و زندگی برگزار می شود، رادیو قرآن بخش مهمی از جدول پخش خود را به این طرح اختصاص داده است.

برنامه درسنامه حفظ با محوریت طرح ۱۴۵۵ و کارشناسی آقایان بحرالعلوم و میرباقری هر روز ساعت ۹ صبح پخش می‌شود و فرازهای تلاوت این آیات همراه با ترجمه نمایشی قرآن کریم در فواصل برنامه‌های شبکه زینت بخش آنتن رادیو قرآن خواهد بود.

برنامه صبحگاهی تسنیم نیز هر روز ساعت ۷ صبح، برنامه زنده  قرآن و زندگی ساعت ۱۰ صبح ، برنامه زنده  والعصر ساعت ۴ و ۱۵ بعد از ظهر و برنامه زنده محله تلاوت ساعت ۶ عصر، برنامه‌های خود را تحت تآثیر طرح ۱۴۵۵ و در خدمت این طرح ملی و قرآنی تنظیم کرده‌اند.

مفاهیم آیات هفتادگانه در طرح ملی ۱۴۵۵به وسیله کارشناس قرآنی حجت‌الاسلام حمید محمدی تبیین می‌شود و روش‌ها و تکنیک‌های حفظ آیات نیز توسط کریم دولتی به مخاطبان این طرح ملی آموزش داده می‌شود.

از دیگر فعالیت های روزانه شبکه رادیویی قرآن می‌توان به طرح سوال پیامکی در طول جدول پخش رادیو قرآن و تبلیغ از طریق سایت و فضای مجازی اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، همه شبکه‌های رادیویی سازمان صدا و سیما با محوریت شبکه رادیویی قرآن طرح ملی ۱۴۵۵ را با پخش آیتم‌های کوتاه یک دقیقه‌ای و سه دقیقه‌ای برگزار می‌کنند و اجرای این طرح از روز گذشته، پنجم تیر ماه آغاز شده است.

مجله اینترنتی حجاب

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

کنگره آیت‌الله شاهرودی با حضور وزیر فرهنگ در شاهرود برگزار می‌شود

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عباس نصیری فرد روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان …