هشت کاروان شادی با محوریت ۱۲ بقعه متبرکه در کرمانشاه برپا می‌شود

 حجت الاسلام «محمد صالحی» روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: این کاروان در شهرستان کرمانشاه توسط مراکز افق بقاع سیده فاطمه (س)، مسجد و زیارتگاه صاحب الزمان (عج)، بقعه شیخ فاضل تونی (ره)، امام زاده ابراهیم (ع) طاق بستان و امامزاده قاسم (ع) پا امام به صورت مشترک پنج کاروان درقالب یک کاروان عمومی درشهر کرمانشاه برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در بقاع متبرکه امامزاده احمد(ع) سنقر، امامزاده باقر (ع) بیستون، امامزاده مهدی (ع) هرسین، بقعه احمدابن اسحاق (ره) سرپل ذهاب، امامزاده علی اکبر(ع) اسلام آبادغرب، بقعه سید جمال الدین (ع) فش و امامزاده ابراهیم (ع) کنگاور نیز هر کدام یک کاروان برپا می‌شود.

وی توزیع بسته های پذیرایی و ارسال مسابقه پیامکی با اهداء جایز به هشت نفر در خلال برگزاری کاروان کرمانشاه را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

 صالحی اظهار داشت: بخش دیگری از برنامه های این دهه قرآنی بوده که در قالب تفاهم‌ نامه باآستان قدس اجرا می شود.

وی اجرای مسابقات قرآنی در فضای مجازی با اهداء جایزه به ۱۱۶ نفر و برنامه زنده شب میلاد امام رضا علیه السلام از شبکه استانی زاگرس با عنوان جشن سفره کرامت بهمراه تجلیل از هشت پیشکسوت قرآنی ، مراسم جشن بزرگ رضوی با اهداء ۱۴ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، برگزاری مسابقه کتابخوانی قرآنی اخت الرضا، برگزاری جشن خانگی کرامت با اهداء ۸۸ جایزه نفیس را از جمله ی این برنامه ها دانست.

وی با بیان اینکه برنامه های این اداره کل در ایام دهه کرامت در ۲ بخش اجرا شده است، گفت: بخش اول شامل ویژه برنامه های مردمی دهه کرامت بود که از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا (ع) به مدت ۱۰ روز در بقاع متبرکه استان اجرا شد.

وی با تاکید براینکه برنامه های دهه کرامت براساس شعار «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت(ع)» دنبال شد، افزود: در این بخش با توجه به شرایط موجود و محدودیت های ستاد مبارزه با کرونا، کاروان شادی با نام «شمیم کرامت» راه اندازی شد.

این مسوول از برگزاری مراسم بزرگداشت روز دختر در یکی از بقاع متبرکه استان، پخش نماهنگ های مرتبط با حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)، اجرای صلوات خاصه امام رضا(ع) در بقاع متبرکه از هشت صبح تا هشت شب، همکاری با خدام اعزامی از آستان قدس رضوی (کاروان زیر سایه خورشید)، نورافشانی در شب ولادت امام رضا(ع) با همکاری بسیج نیز اشاره کرد که مربوط به برنامه های بخش نخست این اداره کل در ایام دهه کرامت است.

 استان کرمانشاه بیش از یک هزار و ۸۰۰ موقوفه دارد که از این تعداد یک هزار ۴۴۷ موقوفه انتفاعی و ۴۱۱ موقوفه منفعتی است.

این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار و ۲۰۰ اثر شناسایی شده است که بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن به ثبت ملی رسیده که در این بین دارای هشت امامزاده شاخص و بقاع متبرکه است که در کنار آن تکایا و اماکن مذهبی متعددی دارد که جنبه تاریخی دارند

مجله اینترنتی حجاب

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

تاکید بر ضرورت حکمرانی هوشمندانه در فضای مجازی

حجت الاسلام روح الله حریزاوی عصر جمعه به مناسبت سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در …