پوستر همایش سیمای امام رضا (ع) در کرمانشاه رونمایی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، این همایش با هدف ترویج و گسترش فرهنگ رضوی، معرفی و تکریم پدیدآورندگان آثار ادبی پژوهشی در گستره پژوهش‌های رضوی، بررسی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات کودک و نوجوان، بررسی نقش ادبیات کودک و نوجوان در معرفی و گسترش فرهنگ رضوی و آشنایی کودک و نوجوان با سیمای امام رضا (ع) از طریق زبان هنری و اثرگذار ادبیات، هجدهم آذر ماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

ادبیات کودک و نوجوان از گونه‌های ادبی منظوم یا منثور است که مخاطب آن کودک و نوجوان در رده‌های سنی ناهمسان با جهانی از اندیشه، نگاه، گفتار و رفتار ویژه خویش است؛ محورهای همایش بر پایه مطالعات نظری و عملی تنظیم و هر یک در چند موضوع کلی تدوین شده است.

مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه جشنواره (اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه) ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ و برای هشت اثر برگزیده در مجموع ۱۵۱ میلیون ریال جایزه نقدی در نظر گرفته شده است؛ علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی Kermanshah.shamstoos.ir مراجعه کنند.

پوستر همایش سیمای امام رضا (ع) در کرمانشاه رونمایی شد

معنا و هویت حلقه مفقوده دنیای کنونی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آیین رونمایی از پوستر این همایش ملی، جستجوی معنا و هویت را یکی از نیازهای بشر امروز دانست و گفت: بشر در طول تاریخ به معنا و هویت نیاز داشته و دارد و امروز هم اندیشمندان و متفکران جامعه در جهان در جستجوی این معنا و هویت هستند.

«بهرام فاضلی‌زاد» با اشاره به اینکه امروز معنا و هویت حلقه مفقوده در تمام دنیا است اظهار داشت: کشور ما از گذشته دور تا به امروز یعنی از ۲ هزار سال پیش هیچ‌گاه از معنا و هویت برای تبعیت رفتار بشر خالی نبوده است.

وی توجه به معناگرایی را یکی از اولویت‌های متفکران و نخبگان ایران دانست و افزود: یکی از بهترین سوژه‌های ورود به این مبانی سالها است همایش امام رضا (ع) با عناوین مختلف در حوزه ادبیات فارسی است.

فاضلی‌زاد با اشاره به اینکه امام رضا (ع) متعلق به همه مردم ایران است گفت: با برگزاری این همایش ها علاوه بر جستجوی معنا و هویت می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود در کشور بیشترین استفاده را ببریم.

مجله اینترنتی حجاب

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

تاکید بر ضرورت حکمرانی هوشمندانه در فضای مجازی

حجت الاسلام روح الله حریزاوی عصر جمعه به مناسبت سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در …